Chór

Medytacyjne śpiewy umożliwiają uczestniczenie wszystkim we wspólnej modlitwie i trwanie razem przy Bogu. Niewielką ilością słów mówią one o jakieś fundamentalnej prawdzie. Rozum szybko ją ogarnia, a powtarzana jakby w nieskończoność z wolna przenika całą osobę.

Śpiewy z Taizé są proste, a ich piękna forma otwiera serce na komunię z Bogiem, ale wykorzystywanie ich we wspólnej modlitwie wymaga odpowiedniego przygotowania.

Aby dobrze przygotować chór, który poprowadzi modlitwę, oraz aby śpiewy przybrały odpowiednią formę, musimy wcześniej przygotować chór oraz małą "orkiestrę", która pomoże chórowi w utrzymywaniu modlitwy śpiewem.

Chór:

Jeżeli śpiewasz, prosimy Cię o pomoc w przygotowaniu śpiewów a spotkanie. Jeżeli mógłbyś nam pomóc, prosimy o kontakt: taize.grebocin@gmail.com 

Po zakończonym Spotkaniu poinformujemy o terminach prób w ciągu roku oraz o modlitwach w poszczególnych kościołach.

"Mini orkiestra":

Potrzebujemy wszystkich instrumentów. W sposób szczególny instrumentów smyczkowych (skrzypce, altówki), instrumentów dętych (Bardzo poszukiwane instrumenty: trąbka, skrzypce, altówka, klarnet, flet prosty i poprzeczny, rożek angielski, gitara, fagot i inne które nie są tu wymienione.) Praktycznie wszystkie instrumenty mogą pomóc nam w wychwalaniu Pana grą i śpiewem. Bardzo prosimy o pomoc! Na pewno się przydasz! :) Nie musisz przychodzić na wszystkie próby, wystarczy, że będziesz na jednej z prób i na spotkaniu. Jeżeli możesz nam pomóc, przyjdź na próbę lub skontaktuj się z nami: taize.grebocin@gmail.com