Organizator

Organizatorzy Spotkania Młodych
Wspólnota i Chór "Słowo Życia" -

KILKA SŁÓW O WSPÓLNOCIE
Powstaliśmy w 2006 roku, za sprawą naszego kreatora, ks. Pawła Borowskiego :).
Po przyjeździe z Taizé, w tamtym roku chcieliśmy kontynuować modlitwę w duchu Taizé, pokazać czego doświadczyliśmy w tej małej wiosce, dalej rozważać Słowo Boże. I tak rozpoczęło się kontynuowanie pielgrzymki zaufania przez ziemię w grębocińskiej parafii.


Zajmujemy się różnymi rzeczami... :) Organizujemy przedstawienia, czuwania modlitewne, współtworzymy Misterium Męki Pańskiej w Grębocinie, co roku pomagamy Wspólnocie z Taizé organizując punkty przygotowań na wyjazdy na spotkania europejskie, organizujemy wyjazdy do Taizé, na spotkania europejskie i inne wyjazdy, zabawy... tyle tego jest na przestrzeni lat że trudno wymieniać:). Ale naszym głównym zajęciem, na którym skupiamy się przede wszystkim, jest modlitwa i rozważanie Słowa Bożego.


W 2010 r. powstał pomysł podzielenia się naszymi doświadczeniami z tymi, którzy nie znają Taizé. Chcieliśmy podzielić się tym co tam odkryliśmy, zorganizować spotkanie, na którym młodzi ludzie, którzy nie doświadczyli Taizé, albo nie mogą tam pojechać z różnych względów, mogli doświadczyć tego co niesie za sobą Taizé.  Niestety wówczas nam się to nie udało...
Pomysł wrócił w 2011 r. :) I doszedł do skutku:) (co widać na obrazku :))


Od tamtego czasu raz w miesiącu animujemy modlitwę ze śpiewem kanonów w kościele akademickim pw. Ducha Świętego w Toruniu. Co tydzień w piątkowy wieczór, spotykamy się na modlitwie w duchu Taizé i na rozważaniu Słowa Bożego. Miejsce naszych cotygodniowych spotkań to Centrum Dialogu Społecznego w Toruniu przy ul. Łaziennej /w samym centrum Starego Miasta/. Zapał do dzielenia się Ewangelią zaowocował kolejnym spotkaniem w 2012 r.: "Kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie do Mnie i pije". Tego, co dobre nie wolno zaniedbywać, więc kontynuujemy majowe spotkania. W roku 2013 na III Spotkaniu Młodych rozważaliśmy temat: "Zdać się na Boga." W roku 2014 tematem spotkania były słowa Jezusa: "Pokój wam!" W roku 2015 w dniach 29-31 maja odbyło się spotkanie pod hasłem "Oto ja, poślij mnie!" W 2016 roku spotkaliśmy się pod hasłem "Miłosierni jak Ojciec". Rok 2017 przyniósł refleksję nad miłością. W dniach 26-28 maja spotkaliśmy się, by rozważać temat: "Kochaj i powiedz to swoim życiem"
W tym roku zapraszamy Was na 8. Spotkanie Młodych w dniach 25-27 maja. Temat spotkania: "Ogniem posoleni"

KILKA SŁÓW O CHÓRZE
Chór "Słowo Życia" powstał w 2011 r. podczas przygotowań do I Spotkania Młodych - "Zapal się moim ogniem". W jego skład wchodzą przedstawiciele wspólnoty oraz przyjaciele. Początkowo byli to nasi przyjaciele z Torunia. Obecnie w skład chóru wchodzą także osoby z Brodnicy, Wąbrzeźna i Działdowa. Pasja oraz umiłowanie Boga sprawiają, że każda chwila spędzona razem jest źródłem wielkiej radości. Jesteśmy otwarci na każdego, kto chce dzielić z nami naszą pasję. Jeśli chcesz do nas dołączyć wejdź w zakładkę Chór i skontaktuj się z naszym dyrygentem :)